Саме під такою назвою Благодійний фонд САЛЮС організував фотовиставку тематики антиСНІД
Неординарна тематика мистецьких виставок БФ САЛЮС уже й не новина для львів’ян та гостей міста. Адже протягом 16-ти років, напередодні 1 грудня, коли світова громадськість відзначає Всесвітній день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, львівські виставкові зали збирають глядацьку аудиторію, де номінанти різноманітних конкурсів демонструють роботи тематики антиСНІД. Конкурси, які пропонує БФ Салюс, є різножанрові, з використанням різноманітних мистецьких засобів - плакати, листівки, скульптура, фотографія, мода, боді-арт, розмальовані парасольки, навіть кулінарне мистецтво. За роки реалізації до програми залучено понад 1000 учасників, серед яких були і професійні митці, і студенти, і діти, що навчаються у художніх школах. Цьогорічний конкурс «Життя прекрасне» запропонував відобразити проблему ВІЛ/СНІДу через призму фотооб’єктива. Роботи надіслали 80 учасників. Найкращі з них, відібрані членами журі, експонувались у Мистецькому об’єднанні «Дзиґа». З роботами фіналістів щорічних конкурсів «Мистецтво проти СНІДу» можна ознайомитись на сайті www.salus.org.ua
На думку президента БФ САЛЮС Олександри Служинської, яка є автором програми «Мистецтво проти СНІДу»: «Застосування мистецьких форм та засобів сприяє засвоєнню інформації через призму емоційного сприйняття, що робить програму непересічною і атракційною. Створення мистецьких творів візуалізує проблему СНІДу, привертає увагу громадськості до її гостроти».
А про проблему потрібно говорити. Адже за січень - липень 2012 року в Україні офіційно зареєстровано 11 844 ВІЛ-інфікованих осіб, у Львівській області стоять на обліку понад 2000 осіб. І всі ми добре розуміємо, що статистичні дані не відображають реальної картини поширення ВІЛ-інфекції. Варто зауважити, що вірус вражає найбільш працездатні верстви населення – репродуктивні вікові групи від 25 до 49 років. І виходить за межі представників уразливих груп. Тому необхідно звертати увагу на профілактичні дії, на проведення тренінгів, на читання лекцій, на відверті розмови серед підлітків устами їхніх лідерів, на візуалізацію проблеми нетрадиційними методами. Наприклад, 29 листопада співробітники САЛЮСу спільно з «Укрзалізницею» провели акцію на головному та приміському вокзалах. Роздавали інфоматеріали, спеціалісти фахово відповідали на запитання, інформували про можливість проходження тестування в мобільній амбулаторії – спеціально обладнаному автобусі БФ САЛЮС, що стояв неподалік. А 1 грудня – у Міжнародний день боротьби зі СНІДом – волонтери САЛЮСУ взяли участь у тематичній молодіжній вечірці, на якій продефілювали під розмальованими парасольками, виготовленими конкурсантами минулорічної акції «Захисти себе».
Лише спільними зусиллями можна подолати недугу, негативні явища, дбаймо за своє здоров’я та майбутнє наших дітей.