Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

30.11.2012
ВІЛ в Україні "переселяється" з наркоманів та повій на благополучні верстви

 

Епідемія ВІЛ в Україні переходить у нову фазу, коли стрімко прогресує число людей, які заражаються статевим шляхом при гетеросексуальних контактах.

«Сьогодні в ряді регіонів існують ознаки генералізації епідемії з поширенням її на благополучні верстви населення, що дуже тривожно», — наводяться в матеріалі слова директора Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.Громашевського Віктора Марієвського.

Він також зазначив, що ВІЛ увібрав найдосконаліші форми мінливості, які тільки відомі сучасній науці, а це робить практично безперспективним створення вакцин.

Очевидно, що відбулася зміна домінуючих шляхів поширення ВІЛ-інфекції. Якщо колись основним шляхом інфікування було вживання ін'єкційних наркотиків, то сьогодні це статевий шлях.

Як повідомляє ZN.UA, у 2011 році таким чином були інфіковані 49% хворих, водночас як через вживання наркотиків захворів 31%. А серед молоді у віці 15-24 років ці цифри значно вищі: 89% дівчат від 15 до 24 років і 57,3% хлопців, які є ВІЛ-позитивними, заразилися через незахищені гетеросексуальні контакти. У той час як шляхом вживання ін'єкційних наркотиків було інфіковано 17,8% молодих людей.

Хоча, як зазначено в «Звіті України про досягнутий прогрес у здійсненні національних заходів у відповідь на епідемію СНІДу», нова хвиля інфікування статевим шляхом тісно пов'язана з небезпечною сексуальною поведінкою тих, хто вживає наркотики ін'єкційним шляхом, та їх статевих партнерів. А високий рівень поширеності ВІЛ серед вагітних жінок прогнозує інтенсивний розвиток епідемічного процесу ВІЛ-інфекції серед загального населення.

Високим залишається і рівень інфікування через донорську кров. Цей спосіб інфікування зустрічається рідше, але за названим показником наша країна протягом останніх п'ятнадцяти років займає перше місце в Європі.

Як повідомив Віктор Марієвський, зараз в МЗ знаходиться на затвердження проект наказу, який на підставі останніх розробок НАМН України допоможе запровадити новий алгоритм скринінгу донорської крові.

Експерти також вважають за необхідне переглянути тактику скринінгових досліджень і забезпечити обстеження на ВІЛ широкого кола людей, що не входять у групи ризику.