Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

24.09.2013
Тернопіль: запрошують у групу для підтримки хворих

http://20minut.ua/Novyny-Ternopolya/Zdorovya/ternopil-zaproshuyut-u-grupu-dlya-pidtrimki-hvorih-10294785.html, 24.09.2013

http://civicua.org/news/view.html?q=2097541, 25.09.2013

 До практичної реалізації проекту “Школа пацієнта. Вчитися, щоб жити” з 1 жовтня 2013 р. береться Тернопільська обласна громадська організація хворих на вірусний гепатит С (ХВГ С) “Іскра Надії”.

- Школу створили з метою підвищення грамотності населення області з питань первинної профілактики вірусних гепатитів, соціальної адаптації хворих на хронічні вірусні гепатити, навчання контактних осіб та хворих на вірусні гепатити методам профілактики та організації протиепідемічних заходів в середовищі проживання, - каже голова ГО Олег Мартинюк.

Відтак організація оголошує набір пацієнтів у закриту соціально-адаптаційну тематичну групу підтримки для людей, яких торкнулася проблема вірусного гепатиту С (ВГС).

- Взяти участь можуть люди, які живуть із ВГС, та їхні близькі - друзі, чоловіки/дружини, батьки дітей, які страждають на ВГС, законні представники хворих, а також особи, які успішно пройшли курс лікування, - уточнює Олег Мартинюк.

Запис до групи - тільки за результатами особистої зустрічі з потенційним учасником.

- Ми безмежно вдячні КМВ ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”, особисто - Юлії Мех, за ідею та щирість, - підсумовує він.

Якщо ви готові ризикнути і розділити відповідальність, телефонуйте та записуйтеся в групу. Конфіденційність гарантують! Нолмери тел.: 050-107-21-26; 093-272-54-11; 067-904-97-50.

До речі

Будь-яке важке хронічне захворювання, у т. ч. хронічний вірусний гепатит С (ВГС), сильно змінює сприйняття людини себе самої і навколишнього світу. Завдяки новітнім лікарським засобам та методам лікування, ВГС вже не є вироком й існує висока ймовірність вилікуватись. Якість життя залежить від самої людини і від її здібності помічати й сприймати свої тілесні, емоційні, соціальні та духовні прояви.

Проте, надвисока вартість лікування іноді робить його недоступним. І з цим якось треба жити далі. Очікування лікування може тривати роками: попередня картинка світу завалилася, а нова ще не сформувалася або формується мляво і безнадійно, безініціативно. Страх, заперечення, вина, злість, горе, печаль - ці почуття важливо прожити для того, що б сприйняти нову реальність.

Добре, коли є близькі люди, які не впадають у відчай, паніку або жалість, а просто - поруч із тобою і допомагають прожити цей стан психологічного хаосу. Процес надто складний, але завдяки йому, як би це дивно не звучало, можна знайти нові сенси, внутрішні ресурси й адаптуватися до нової реальності. І в цьому може допомогти соціально-адаптаційна тематична група, у якій в доброзичливій обстановці, можна:

• вільно говорити про свою хворобу і про почуття, які вона викликає;

• отримати психологічну допомогу від фахівця в цій та інших темах;

• поділитися своїм досвідом проживання кризи і отримати підтримку учасників групи;

• знизити рівень напруги і тривоги;

• дізнатися про свої нові потреби і реальні обмеження;

• почати освоювати нове місце в цьому світі, направивши свою енергію на важливі для тебе стосунки і заняття!