Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

29.10.2013
В Україні розпочато лікування на вірусний гепатит С за зниженою ціною

 

 

В жовтні 2013 року почалось довгоочікуване життєво необхідне лікування для перших із 100 хворих на вірусний гепатит С (ВГС) пацієнтів. Лікування проводиться на базі спеціалізованих медичних закладів у Києві, Вінниці, Дніпропетровську, Луганську, Миколаєві, Полтаві та Сумах.

 

 

Препарати та соціальний супровід забезпечено Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні (Альянс-Україна) в рамках пілотного проекту із лікування гепатиту С, підтриманого Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Комбінацію пегільованого інтерферону та рибавиріну отримують представники найбільш уразливих груп населення, які не можуть розраховувати на допомогу з боку держави  – пацієнти замісної підтримувальної терапії з ВІЛ-позитивним статусом.

 

 «Нарешті я маю шанс подолати хворобу, - каже хворий на гепатит Антон Басенко, який розпочав довгоочікуване лікування. - Мені не треба продавати квартиру або нирку, щоб платити за ліки».

 

      

 

 

Даний проект дасть змогу застосувати  найкращу світову практику - унікальну для Східної Європи систему інтегрованої медичної допомоги для людей із ко-інфекціями. Цей проект став можливим  завдяки зменшенню вартості річного курсу лікування ВГС в 2,5 разів - з  13 200 до 5 000 дол. США, таким чином лікування отримують вдвічі більше пацієнтів, ніж планувалося.

 

 

«Рятувати життя споживачів наркотиків, надаючи їм замісну підтримувальну терапію, антиретровірусне лікування і не лікувати тихого вбивцю – гепатит С – злочинно.  Завдяки найнижчій ціні на брендові препарати в Європі, ми створили прецедент для розширення доступу до лікування гепатиту С для тих, хто цього негайно потребує», -  зазначив Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянсу-Україна.

 

 

Ініціатива Альянсу спонукала Уряд України до подальших дій. 17 вересня 2013 набуло чинності рішення Кабінету міністрів України про прийняття Державної програми боротьби з гепатитами, на що із бюджетом 33 млн. грн. на 2013 рік. Міністерство охорони здоров'я України заявило, що ціна на рівні 5 тис. дол. США буде вважатися базовою для державних закупівель цього препарату. Уряд, взявши на себе зобов'язання по фінансуванню лікування гепатитів, має придбати, застосовуючи нову ціну,  не менш ніж 13 тисяч курсів лікування на загальну суму 65 млн. дол. США до кінця 2015 року.

 

 

Приклад України став каталізатором змін  для   інших країн. Міністерству охорони здоров’я та соціального захисту Грузії нещодавно вдалося досягти суттєвого зниження ціни препаратів – за рахунок державного бюджету буде закуплено 1000 курсів для лікування ВГС вартістю 3200 дол. США за один курс.

 

 

«Ми сподіваємось, що Уряд України буде брати приклад із громадських організацій не лише у зниженні ціни на препарати, але і в організації системи лікування, яка буде враховувати потреби найбільш уразливих груп населення, потреби людей із потрійними ко-інфекціями» - кажуть активісти Асоціації учасників ЗПТ України.

 

 

 

#####

 

 

Альянс-Україна за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, та Міжнародного фонду «Відродження» здійснює адвокацію збільшення доступу до лікування ВГС з 2011 року. За останніми даними експертів, зараз у світі 150-180 мільйонів людей інфіковано гепатитом С.

 

 

 

Україна посідає перше місце в Європі за поширеністю гепатиту С, причому кількість інфікованих досягає 1,2 млн. Альянс–Україна проводить активну роботу з виявлення вірусного гепатиту С серед груп підвищеного ризику.  Регіональні громадські організації, партнери Альянсу-Україна, проводять тестування швидкими тестами серед груп ризику в офісах  та мобільних амбулаторіях. Найбільший ризик інфікуватися, за неофіційними даними, мають споживачі ін’ єкціних наркотиків.  Дослідження виявили, що більше 90% споживачів ін’ єкціних наркотиків, учасників програми ЗПТ інфіковані гепатитом С .

 

 

 

Вже 3 роки в рамках Міжнародного  дня боротьби з вірусними гепатитами проводиться тестування загального населення. 28 липня 2013 року було протестовано 1422 людини у десятках міст України, у 182 (12,9%) з яких результат тесту на гепатит С виявився позитивним. Більше про даний напрям діяльності на сайті Альянсу   –   http://www.aidsalliance.org.ua