Salus

Salus

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

30.08.2018 П’ятий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ

14.06.2018 Четвертий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

06.06.2018 Тренінг «Передозування: профілактика, розпізнавання, перша допомога, використання налоксону»

24.05.2018 Третій тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

06.10.2014
Вчені назвали столицю Конго батьківщиною вірусу

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), яким заражені 75 млн людей на Землі, з'явився у 20-ті роки минулого століття в Кіншасі, нинішньої столиці Демократичної республіки Конго (ДРК). До такого висновку прийшла міжнародна група вчених під час досліджень у бельгійському університеті Левена та британському Оксфорді, передає Reuters.

Визначити місце виникнення ВІЛ і перший джерело зараження цим вірусом дослідникам вдалося завдяки аналізу послідовності розвитку геному вірусу ВІЛ-1, а також епідеміологічних і географічних даних.

На початку ХХ століття африканський місто Кіншаса, тоді бельгійська колонія, перетворився у великий центр торгівлі, через який пролягали торгові маршрути. Місто таким чином став процвітаючим місцем, куди з'їжджалися з різних країн у пошуках роботи. Матеріальне благополуччя в поєднанні з великими потоками мандрівників стало приводом для розширення і ринку сексуальних послуг. А в боротьбі з іншими захворюваннями місцеві власті робили людям щеплення, використовуючи нестерильні шприци.

Поєднання цих факторів, стверджують вчені, призвело до того, що саме в Кіншасі відбулося перше зараження вірусом, який придбав статус "чуми ХХ століття".

Зазначимо, що Україна - один з лідерів за кількістю хворих на ВІЛ-СНІД в Європі. Нагадаємо, Глобальний фонд для боротьби з ВІЛ/Снідом, туберкульозом і малярією виділить Україні майже 200 млн. доларів.