Salus

Salus

07.03.2018 ОГОЛОШЕННЯ про проведення процедури закупівлі

26.02.2018 ОГОЛОШЕННЯ про проведення процедури закупівлі

13.02.2018 Підписання угоди про співпрацю з Українським Католицьким Університетом

07.02.2018 Благодійний фонд САЛЮС оголошує конкурс на посади соціального (аут річ) працівника та документатора

06.02.2018 ОГОЛОШЕННЯ про проведення процедури закупівлі

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

20.10.2014
У Львові «чорний вівторок»: хворі на ВІЛ/СНІД вимагають закупити їм ліки

 

Під Львівської обласною адміністрацією сьогодні вранці пацієнти та працівники Львівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» вийшли на акцію протесту «Чорний вівторок», вимагаючи в урядовців негайно закупити ліки. Про це повідомляє кореспондент «Погляду».

Два десятки людей тримали плакати з написами «Провина за тисячі смертей буде на совісті уряду та Прем'єр-міністра», «Заява Яценюка має бути не тільки передвиборчою обіцянкою». Протестувальники пов’язали на руках чорні стрічки, аби вкотре нагадати, що проваливши тендери, МОЗ прирікає пацієнтів на смерть.

Саме сьогодні сплив термін, коли МОЗ після відсторонення міністра Олега Мусія та голови Тендерного комітету міністерства Руслана Салютіна мало провести тендери із закупівлі ліків для важкохворих українців.

Голова Львівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Тигач Дмитро заявив, що Арсеній Яценюк взяв на себе особисту відповідальність за проведення тендерів, і час сплив. «Звісно, на це є якась причина. Можливо, технічні питання. Але, мабуть, існують спрощені системи закупівлі ліків при екстрених випадках, потрібна лише політична воля». – заявив Дмитро Тигач.

За його словами, тільки на Львівщині понад п’ять тисяч людей очікують на ліки.

Одна з пацієнток зазначила, що таке знущання над пацієнтами по-іншому ніж геноцид не назвеш.

«У 2009 році я дізналася, що хвора, почала приймати АРВ-терапію. Коли почула, що може не бути ліків… і це стосується і онкології, і туберкульозу, і гемофілії, якщо не буде прийняте рішення чиновників, то життя тисячі українців під загрозою. Ліки ми отримуємо раз на місяць, раз на три місяці, раз на півроку, у кожного своя схема. Зараз препарати є, але завтра їх може не бути. Не розумію, з яких причин МОЗ не провело тендерів, для мене це як геноцид», - заявила у коментарі «Погляду» Жанна Матвейко.

Зазначимо, що такі «траурні» акції протесту заплановані у двадцяти регіонах.