Salus

Salus

16.03.2020 Епідемія COVID-19

02.12.2019 Відзначення міжнародного дня боротьби зі СНІДом

05.11.2019 БФ САЛЮС оголошує конкурс на посаду фахівця з соціальної роботи

30.10.2019 МАЙСТЕР КЛАСИ ТРЕНІНГІВ БФ САЛЮС У ЗАПОРІЖЖІ

09.08.2019 ПРЕС-РЕЛІЗ Результати всеукраїнського тестування на вірусний гепатит С

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

20.10.2014
У Львові «чорний вівторок»: хворі на ВІЛ/СНІД вимагають закупити їм ліки

 

Під Львівської обласною адміністрацією сьогодні вранці пацієнти та працівники Львівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» вийшли на акцію протесту «Чорний вівторок», вимагаючи в урядовців негайно закупити ліки. Про це повідомляє кореспондент «Погляду».

Два десятки людей тримали плакати з написами «Провина за тисячі смертей буде на совісті уряду та Прем'єр-міністра», «Заява Яценюка має бути не тільки передвиборчою обіцянкою». Протестувальники пов’язали на руках чорні стрічки, аби вкотре нагадати, що проваливши тендери, МОЗ прирікає пацієнтів на смерть.

Саме сьогодні сплив термін, коли МОЗ після відсторонення міністра Олега Мусія та голови Тендерного комітету міністерства Руслана Салютіна мало провести тендери із закупівлі ліків для важкохворих українців.

Голова Львівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Тигач Дмитро заявив, що Арсеній Яценюк взяв на себе особисту відповідальність за проведення тендерів, і час сплив. «Звісно, на це є якась причина. Можливо, технічні питання. Але, мабуть, існують спрощені системи закупівлі ліків при екстрених випадках, потрібна лише політична воля». – заявив Дмитро Тигач.

За його словами, тільки на Львівщині понад п’ять тисяч людей очікують на ліки.

Одна з пацієнток зазначила, що таке знущання над пацієнтами по-іншому ніж геноцид не назвеш.

«У 2009 році я дізналася, що хвора, почала приймати АРВ-терапію. Коли почула, що може не бути ліків… і це стосується і онкології, і туберкульозу, і гемофілії, якщо не буде прийняте рішення чиновників, то життя тисячі українців під загрозою. Ліки ми отримуємо раз на місяць, раз на три місяці, раз на півроку, у кожного своя схема. Зараз препарати є, але завтра їх може не бути. Не розумію, з яких причин МОЗ не провело тендерів, для мене це як геноцид», - заявила у коментарі «Погляду» Жанна Матвейко.

Зазначимо, що такі «траурні» акції протесту заплановані у двадцяти регіонах.