В рамках проекту «Крок на Зустріч» у місті Львові працює аптечний напрямок до якого залучені три аптеки за адресою:
Вул. Кн.Ольги 144,
Вул. Шпитальна 32,
Вул. Городоцька 52.
Цей напрямок скерований на зниження темпів інфікування ВІЛ та ІПСШ серед споживачів ін’єкційних наркотиків, які наразі визнані групою, найбільш уразливою до цих інфекцій. Робота напрямку базується на принципах «Зменшення шкоди», які визначають як комплекс заходів, розроблених з метою зменшення особистої та суспільної шкоди, що асоціюється із вживанням наркотиків – у тому числі й ризик ВІЛ-інфікування. На практиці програми зменшення шкоди – це обмін використаних шприців, просвіта з питань здоров’я та вживання наркотиків,скерування на дотестове консультування та тестування на ВІЛ та інші інфекції, що передаються через кров та статевим шляхом,отримання презервативів, ін’єкційних голок, спиртових серветок.
Оскільки ризик інфікування безпосередньо пов'язаний із небезпечною ін’єкційною та статевою поведінкою, саме зміну поведінки на менш небезпечну слід розглядати як основне завдання профілактичних проектів серед СІН. Такої мети можна досягнути за умови довгострокового й систематичного залучення СІН до профілактичної програми. Привабливість запропонованого пакету послуг є ключовим фактором залучення й утримання клієнтів у програмі. Метою напрямку є зниження темпів поширення ВІЛ-інфекції шляхом проведення комплексу заходів зі зменшення ризику інфікування ВІЛ/ІПСШ серед споживачів ін’єкційних наркотиків.
Послуги проекту.
Клієнту напрямку видають картку учасника проекту, яка містить унікальний номер цього клієнта. Клієнтом проекту можна вважати споживача ін’єкційних наркотиків, який за допомогою проекту щонайменше один раз протягом року отримав доступ до таких послуг: чисті шприци та презервативи, консультування щодо ВІЛ/СНІД та більш безпечної поведінки, примірник інформаційного матеріалу. Клієнти проекту мають право постійного доступу до низки послуг проекту, а саме:
1. Видачі та обміну шприців, видачі спиртових серветок та/або презервативів.
2. Консультування стосовно ВІЛ-інфекції та вживання наркотиків.
3. Переадресація у мобільну амбулаторію,де можна пройти до тестове консультування та тестування на ВІЛ та ІПСШ.
4. Поширення інформаційних матеріалів.
Основні кількісні показники:
● У місті Львові даний напрямок працює упродовж 2 років;
● Протягом даного періоду послугами скористувалось близько 1000 осіб;
● з них – на даний момент близько 500 є постійними клієнтами.