Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

31.12.2007
САЛЮС проти торгівлі людьми

Тамара Лисенко, начальник ВЗГ УМВСУ, повідомила, що рівненські правоохоронці недавно затримали трьох злочинців, які за останній час схилили одинадцять дівчат до виїзду за межі України під приводом працевлаштування. Після перетину кордону дівчат передали громадянам Італії, Угорщини, Чехії для подальшої сексуальної експлуатації. Такі звістки про торгівлю людьми, оприлюднені 2 липня 2008 року, періодично з’являються в нашій пресі.

Як свідчить історія, проблема торгівлі людьми має глибоке коріння і кожне суспільство намагається протидіяти цьому. За своєю природою торгівля людьми майже у всіх випадках має транснаціональний організований характер, оскільки в процесі скоєння схожих злочинів до них долучаються представники кримінального світу різних країн.

Не оминає ця біда і Україну. Вона виявляється у різних формах – від викрадення людей до їх продажу із застосуванням обману, шантажу тощо. Жертв торгівлі людьми змушують до примусової праці, порнобізнесу. Україна, поряд з іншими країнами Центральної та Східної Європи є основним джерелом походження «живого товару», крім того, вона є транзитною країною, а інколи – і країною-імпортером.

Протидія торгівлі людьми на національному рівні – це комплексна проблема, до вирішення якої залучені співробітники багатьох міністерств та відомств. Левову частку участі беруть на себе також громадські організації. На теренах Львівської області з жовтня 2007 року Благодійний фонд САЛЮС залучений до реалізації проекту Фонду глобальних можливостей “Обмін досвідом у сфері ініціатив, спрямованих проти торгівлі людьми: політика та практика”, який впроваджуєтьсяза сприяння Британської Ради в Україні.

Діяльність   в рамках проекту передбачає семінари, круглі столи для міждисциплінарних груп (міліція, прикордонники, прокурори, судді, працівники СБУ) за участю британських та польських консультантів, а також розробку єдиного пакету матеріалів для потерпілих від торгівлі людьми з метою їх заохочення   до співпраці з правоохоронними органами.

У рамках проекту проведено кілька тренінгів на базі Інформаційно-тренінгового центру у с. Волосянка Сколівського району Львівської області. До участі в них залучено працівників правоохоронних структур, консультантів Львівського обласного центру боротьби зі СНІДом, соціальних працівників та представників неурядових організацій. Оскільки подібна програма діє і в інших областях України, то з великим зацікавленням на ці тренінги приїхали представники неурядових організацій Кіровограда, Житомира, Чернівців, щоб спільними зусиллями добитися захисту прав українських громадян, які виїжджають за кордон. Додаткові консультації у розробці індивідуальних тренерських програм надавали експерти з польської неурядової організації Ла Страда та представники Британської Ради в Україні.

Сподіваємось, що спільна злагоджена робота правоохоронців, представників неурядових організацій, релігійних громад у протидії торгівлі людьми дасть більше шансів звільнитися зі скрутного становищам тим, хто потрапив у пастку. За статистикою, потенційними емігрантами з України є 76% молодих людей, не даймо їм стати жертвами торговців людьми.


Міліцейський кур’єр