Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

26.01.2011
Довіра, завойована роками

Профілактика СНІДу, попередження раку молочної залози та раку шийки матки, освітні програми, спрямовані на молодь, допомога жертвам насильства – це далеко не повний перелік напрямів діяльності благодійного фонду «Салюс», якому виповнилося 15 років.

Освітня програма

Тренінги для молоді – це один із найуспішніших видів діяльності фонду. За останні 10 років розроблено п’ять авторських тренінгів, які проводять у школах та професійно-технічних закладах Львова та області. Інтерактивні ігри, різноманітні конкурси, відео- та аудіоматеріали. У такий спосіб тренери надають потрібну молоді інформацію з питань статевого виховання, запобігання насильству, профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, та ВІЛ-інфекції, розуміють важливість ведення здорового способу життя.

Програма „Жива бібліотека”

„Жива бібліотека” – програма, яка дає можливість інтерактивного спілкування з молоддю на соціально важливі теми. „Книги” бібліотеки – це представники вразливих груп, люди з узалежненнями та особливими потребами. Читачі „живої бібліотеки” – студенти, старшокласники. Читачі мають можливість розпитати „книгу” про її проблеми, а „книги” надають правдиву інформацію „з перших уст”. Під час такого діалогу молодь переступає через штучні стереотипи, має нагоду проаналізувати чужі помилки та зробити висновки, набутити неоціненний досвід, як перебороти певні життєві негаразди.

Програма зменшення шкоди

Програми „зменшення шкоди” діють в Україні вже давно й націлені на зменшення ризику інфікування ВІЛ. «Наше завдання переконати представників вразливих груп дбати про здоров’я, практикувати безпечний секс та періодично обстежуватися на ВІЛ», – розповідає керівник програми Оксана Грушинська.

Кожен охочий із цієї соціальної групи має право пройти безкоштовне тестування на ВІЛ в умовах мобільної амбулаторії, що розміщена у спеціальному автобусі, отримати психологічну консультацію, роздаткові матеріали, спеціальну літературу. Мобільна амбулаторія щоденно виїжджає на маршрути, курсуючи шляхами Львівської області. Важливо зазначити, що таку діяльність жодною мірою не можна розцінювати як підтримку чи заохочення вживання наркотиків та секс-бізнесу як такого. Усі види послуг спрямовані винятково на те, аби запобігти інфікуванню ВІЛ.

Кризовий центр

Не знайшовши для себе постійної праці вдома, Оксана вирішила поїхати на сезонні роботи у південні області України. Та потрапила в рабські умови і довгий час не могла повернутися додому. Коли ж нарешті вирвалася, одна з організацій скерувала її у «Кризовий центр». Українські заробітчанки часто потрапляють у сексуальне рабство чи є жертвами трудової експлуатації. Таким жінкам потрібна медично-діагностична допомога, яку безкоштовно надає «Кризовий центр». Вони отримують консультації гінеколога, психолога, проходять УЗД.

Програма «Мистецтво проти СНІДу»

Працівники благодійного фонду «Салюс» переконані, що найважливішими є профілактичні заходи. З цією метою з 1997 року діє авторська програма «Мистецтво проти СНІДу», в рамках якої організовуються конкурси та акції, до яких залучають творчу молодь. Щороку, напередодні відзначення Міжнародного дня боротьби зі СНІДом, охочі мають нагоду взяти участь або ж оглянути виставки творчих робіт (поштових листівок, кулінарних виробів, фотографій, модних костюмів, скульптури, бодіарту) на тематику антиСНІДу.

Це далеко не повний перелік діяльності фонду «Салюс». Працівники з віддачею ставляться до своєї роботи і намагаються знайти необхідні кошти для діяльності фонду і допомоги тим, хто цього потребує.

Вікторія Листопадська, газета "Львівська пошта"