Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

14.05.2012
На Львівщині статевий шлях передачі ВІЛ уже переважив над ін’єкційним

З кожним роком кількість ВІЛ-інфікованих збільшується. Хоча спостерігається деяка стабілізація темпів приросту, але в жодному разі не можна говорити про зменшення кількості нових випадків захворювання.
Про це сьогодні на прес-конференції повідомила головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яна Служинська.

Друга тривожна тенденція, за її словами, – це те, що з кожним роком виявляється щораз більше людей, які вже перебувають у стадії СНІДу. «Це свідчить, що епідемія у Львівській області є зріла. Тобто наші пацієнти, в яких виявляється СНІД, були інфіковані 5, 7 а то й 10 років тому. І, на превеликий жаль, дуже багато з них вчасно не звертаються за медичною допомогою», – зазначила Служинська.

Вона наголосила, що вчасне звернення до фахівців і вчасна постановка на облік може зберегти пацієнтам високу якість і високу тривалість життя. «На сьогодні для наших пацієнтів є доступна антиретровірусна терапія. Вона є безкоштовною, і якщо пацієнти звертаються ще без клінічних проявів СНІДу, ми маємо високі шанси зберегти їхнє здоров’я», – зазначила головний лікар Центру.

«Ми й надалі фіксуємо смертні випадки від СНІДу, чого не мало б бути при наявності антиретровірусної терапії. І причиною цього є те, що пацієнти звертаються до лікарів на пізніх стадіях, коли лікарі вже не можуть їм допомогти», – повідомила Служинська.

Вона також нагадала, що є чітко визначені шляхи передачі ВІЛ-інфекції – статевий шлях передачі, через кров і від матері до дитини.

«Я не закликаю всіх поголовно обстежуватися на ВІЛ-інфекцію, але для людей, які мають епізоди небезпечної поведінки, є доцільним обстежитися», – підкреслила головний лікар.

Водночас вона додала, що це особливо стосується людей, які легковажать з незахищеними статевими контактами. Адже за останні два роки статевий шлях передачі переважає над ін’єкційним. Зокрема, за три місяці цього року у Львівській області зареєстровано 71 новий випадок ВІЛ-інфекції, при чому 21 випадок – це були споживачі ін’єкційних наркотиків, а у 30 випадках був статевий шлях передачі.

Лікар-фтизіатр Львівського регіонального фтизіо-пульмонологічного клінічного центру Наталія Хоп’як розповіла про небезпеку ВІЛ-асоційованого туберкульозу.

За її словами, це дуже важкі випадки, і лікування одного пацієнта з таким діагнозом обходиться державі у 2-3 тис. грн в день. А поширення ВІЛ-СНІДу сприяє ще більшому розповсюдженню туберкульозу. Тому, наголосила вона, важливим є запобігання поширенню ВІЛ-інфекції й регулярне обстеження всіх, хто має ризик зараження.

ЗІК