Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

29.11.2012
Інтерв'ю Французькому Альянсу

Напередодні Міжнародного дня боротьби зі СНІДом представник Фундації «САЛЮС » надала інтерв’ю Французькому Альянсу, в якому розповіла про свою місію та програми, спрямовані на підтримку ВІЛ -

З якою метою було створено Ваш фонд?

Благодійний фонд «САЛЮС» створено у 1996 році з метою здійснення діяльності, спрямованої на промоцію здорового способу життя та профілактику хвороб.

Хто ініціював його створення?

Фонд створено групою лікарів, які чудово розуміють ціну здоров’я та значення профілактичних заходів.

Які основні напрямки діяльності Вашого фонду?

Основними напрямками діяльності є: поліпшення здоров’я населення, профілактика хвороб, пропаганда здорового та безпечного способу життя, сприяння впровадженню нових діагностичних та лікувальних технологій, попередження інфекцій, що передаються статевим шляхом та ВІЛ- інфекції серед населення та, зокрема, серед його найбільш уразливих груп.

У Вашій команді достатньо медиків… Чи не могли б Ви розшифрувати значення абревіатур ВІЛ та СНІД з медичної точки зору?

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. Це − збудник, що викликає захворювання на СНІД (синдром набутого імунодефіциту). Доволі часто доводиться чути неправильне застосування в мові цих абревіатур. Скажімо, неможливо інфікуватися СНІДом, як часом говорять, інфікуватися можна тільки ВІЛ. Не зовсім коректно казати: «СНІД передається через голку», адже передається насправді ВІЛ – збудник СНІДу. Останніми роками все більше уваги приділяють СНІДу та застережливим заходам, однак, попри це, кількість хворих безупинно зростає...

Як би Ви могли це пояснити?

На даний момент епідемія ВІЛ-інфекції у Західному регіоні набула «зрілості». Це означає, що кожна епідемія має етапи свого розвитку і зараз ми знаходимось на такому етапі, коли виявляємо випадки зараження СНІДом людей, інфікованих ще у 90-х роках. Україна займає одне з перших місць за кількістю інфікованих серед країн Східної Європи.

На Вашу думку, яких заходів необхідно вживати аби попередити подальше розповсюдження вірусу?

Загальновідомим є факт, що профілактика будь-якої хвороби є значно дешевшою за її лікування. Це правило стосується і СНІДу. Вважаю, що слід і надалі приділяти велику увагу інформаційно-профілактичним заходам. Інформацію потрібно доносити у доступній формі, зрозумілій для тих, кому вона адресована: якщо спілкуємося з медичними працівниками, які становлять одну з груп ризику щодо ВІЛ- інфікування, можемо вживати медичну термінологію, але коли проводимо бесіду з представниками уразливих груп чи з молоддю – слід уникати термінології і пояснювати на зрозумілій для них мові, часом навіть застосовуючи сленг. Інформація повинна подаватися своєчасно. Бажано, щоби знання про методи профілактики ВІЛ надавалися підліткам у віці 13-14 років, також щоб інформація надходила від осіб, яким вони довіряють. Добре зарекомендував себе метод «рівний для рівного», котрий стирає межі між лектором і слухачами і, тим самим, сприяє кращому засвоєнню інформації.

Чи створені в Україні умови для лікування ВІЛ- інфікованих? Що на Ваш думку необхідно змінити аби зробити процес лікування більш ефективним?

У кожному з обласних центрів України функціонують обласні центри профілактики та боротьби зі СНІДом, які забезпечують доступ ВІЛ-інфікованих осіб до антиретровірусного лікування. Лікування в Україні є безкоштовним та конфіденційним. Проблема в іншому – у формуванні прихильності до лікування. Адже є багато осіб, що живуть з ВІЛ і не звертаються у центри СНІДу, вважаючи лікування недоцільним. Розкажіть про програми Вашого фонду, які спрямовані на підтримку ВІЛ-інфікованих. Проект «Мобільна амбулаторія» призначений для проведення тестування на ВІЛ та надання медично- консультативної, психологічної допомоги та інформаційного забезпечення найбільш уразливим групам населення. Мобільна амбулаторія – це спеціальним чином обладнаний автомобіль, який здійснює щоденні аутріч маршрути у Львові та в області, забезпечуючи кращий доступ до тестування на ВІЛ.

З 1996 року при Благодійному фонді «САЛЮС» діє Кризовий центр для жінок, що опинились у кризовій ситуації, жертв насильства та зґвалтування. Тут надаються медично-діагностичні та психотерапевтичні послуги, а також до- та післятестове консультування. Авторська програма БФ «САЛЮС» під назвою «Мистецтво проти СНІДу» існує вже впродовж 14 років. Її метою є створення мистецьких творів, що пропагують здоровий і безпечний спосіб життя, як і профілактику ВІЛ/СНІДу. Щороку у період до 1 грудня – Міжнародного дня толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ/ СНІДом, Фонд організовує різноманітні мистецькі події. Відмінністю цієї Програми від інших профілактичних заходів є нестандартний підхід та незвична форма подання інформації, оскільки вона впроваджується за допомогою різних мистецьких форм, які кожна людина сприймає на свій лад. Учасником Програми може стати кожен – іменитий митець і скромний студент, професіонал і початківець – аби лиш міг з використанням мистецьких засобів (скульптури, моди, фотографії, плакату) донести до громадськості ідею «антиСНІДу».

Після завершення конкурсу та визначення переможців відбувається виставка робіт учасників у музеях та експозиційних залах Львова. Цьогоріч у культурно-мистецькому центрі «Дзиґа» з 28 листопада до 5 грудня експонується виставка фоторобіт «Життя прекрасне». Ініціатива «САЛЮС», листівка «1 грудня - Міжнародний день боротьби зі СНІДом» La Gazette De Leopol | ГРУДЕНЬ 4 ДЕНЬ 2012