Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

08.08.2013
Незабаром відкриється перший в Україні повноцінний інфекційний стаціонар

Незабаром відкриється перший в Україні повноцінний інфекційний стаціонар

http://www.umj.com.ua/article/62917/nezabarom-vidkriyetsya-pershij-v-ukraini-povnocinnij-infekcijnij-stacionar, 07.08.2013

 

 

Єрмолова Ю. В.

Видавництво «МОРІОН»

Резюме. До якого буде переселена клініка Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського НАМН України, що нині розташована на території Києво-Печерської лаври

Як повідомляло наше видання, у липні 2013 р. укладено Меморандум про взає­морозуміння щодо подальшої долі приміщень Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського на території Києво-Печерської лаври, згідно з яким ВІЛ-інфікованих пацієнтів не переселятимуть, допоки не буде добудовано нове приміщення для клініки.

Як відзначає медичний персонал, стан більшості приміщень діючої лікарні, побудованої ще 100 років тому, незадовільний та не відповідає сучасним вимогам надання якісної медичної допомоги. Клініка функціонує без очисних споруд, відсутня належна вентиляція приміщень, не дотримуються нормативи площі на одного хворого. Крім цього, будівля розташована у місці великого скупчення людей, що, враховуючи послаблений імунітет хворих на СНІД, викликає велику загрозу їх додаткового інфікування. Тому прийнято рішення про створення лікарні з урахуванням сучасних стандартів роботи інфекційних клінік. Ця клініка стане першим повноцінним інфекційним стаціонаром в Україні, що буде розташований у парковій зоні майже в центрі Києва на вулиці Амосова.

Саме туди буде переведено персонал, обладнання та пацієнтів зі старого приміщення, що знаходиться на території Києво-Печерської лаври. Вже наприкінці серпня цього року нова лікарня прийматиме перших хворих на ВІЛ/СНІД та вірусний гепатит.

Нова інфекційна клініка буде більшою від попередньої та матиме площу >5 тис. м2. Вона вміщуватиме 80 ліжко-місць, із них 44 відведені на відділення для ВІЛ-позитивних осіб, інші — для лікування хворих на вірусний гепатит. Для кожного боксу встановлено окрему систему вентиляції. На території закладу буде власна пральня та центральне стерилізаційне відділення. Встановлені очисні споруди контейнерного виконання з технологією мембранного біореактора, що є найсучаснішою технологією біологічного очищення стічних вод. Також планується створення господарчого блоку, куди входитиме котельна, дезкамера та харчовий блок.

Новий корпус побудовано з урахуванням усіх сучасних технологій та санітарно-гігієнічних норм. Облаштовано низку боксів для інфекційних хворих, де методика роботи з ними передбачає окремі виходи на вулицю, окремі санвузли. Встановлена система лікувальних газів для усіх відділень лікарні. На підлогу покладений спеціальний медичний лінолеум, а стеля та всі інші поверхні будівлі розраховані на обробку дезінфікуючими засобами.

Крім того, лікарня буде оснащена чотирма великими реанімаційним залами, по одному залу на кожен поверх, і трьома індивідуальними палатами інтенсивної терапії. У кожному приміщенні для реанімації передбачені спеціальні підвісні консолі з медичними газами: стиснутим повітрям, вакуумом і киснем. Крім того, у конструкцію кожної консолі вбудовано силові розетки і термінали локальної комп’ютерної мережі, до яких підключається медичне обладнання: монітор стану пацієнта, інфузомати, наркозно-дихальні апарати тощо.

Така конфігурація стаціонарно встановлених консолей у реанімаційних залах та палатах інтенсивної терапії забезпечує можливість контролювати стан пацієнта не лише з посту чергової медсестри, а й віддалено, за допомогою локальної комп’ютерної мережі. Кожне реанімаційне місце додатково обладнане системою зв’язку пацієнт — медсестра для термінового виклику медичного персоналу. Встановлені бактерицидні лампи і бактерицидні рециркулятори, які допомагають забезпечувати відповідний санітарний статус приміщень.

Загалом на реконструкцію та добудову нової клініки у 2013 р. виділено 53 млн грн.