Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

16.01.2014
Інформаційно-ресурсний центр із питань ВІЛ/СНІДу

 

прес-служба БФ "Салюс"
фото: прес-служба БФ "Салюс"
За даними ЛОЦ боротьби зі СНІДом, станом на 01.01.2014 року на диспансерному обліку перебувають 2493 особи, з них 268 дітей

Якщо порівнювати ці дані з минулорічними, то простежується хоч і не катастрофічна, але динаміка до збільшення числа ВІЛ-інфікованих.

На початок року на обліку перебувало 2233 особи. За період із січня 2013 до січня 2014 було взято під нагляд 434. Знято з обліку протягом звітного року з тих чи інших причин – 174 особи.

Різкої динаміки до збільшення кількості інфікованих осіб у Львівській області не простежується завдяки злагодженій роботі державного та неурядового секторів. Це і спеціалізовані медичні заклади, і громадські ВІЛ-сервісні організації.

Однією з найпотужніших громадських організацій у Західному регіоні України є Благодійний фонд «Салюс». При ньому створено Міжрегіональний інформаційно-ресурсний центр з питань ВІЛ/СНІДу, діяльність якого поширюється на терени Західної України. Центр координує роботу ВІЛ-сервісних неурядових організацій. Насамперед – організовує навчання з метою підвищення фахового рівня працівників громадського та державного сектора Львівської, Волинської, Тернопільської, Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської областей. За роки роботи налагоджена співпраця з громадськими організаціями, передовсім ВІЛ-сервісними, державними медичними закладами, відділеннями центрів соціальних служб. Понад 300 осіб взяли участь у тренінгах, які проводили кваліфіковані тренери на базі ресурсного центру. І годі перелічити тих, до кого з тематичними тренінгами виїжджали працівники «Салюсу». Цей вид консультації є актуальним саме зараз, у зв’язку з реформою у соціальній сфері, яку поповнила чимала когорта нових фахівців соціальної роботи.

 

За роки діяльності Центру налагоджено партнерські стосунки з іншими організаціями, які працюють насамперед з уразливими групами населення (споживачі ін’єкційних наркотиків, жінки комерційного сексу, діти вулиці), Центрами з профілактики та боротьби зі СНІДом, реабілітаційними центрами, кабінетами Довіри, медичними закладами та соціальними службами. Саме працівників із цих сфер залучають до посиленої тренінгової програми, тематика якої є різносторонньою та дозволяє отримати навики з роботи з уразливими групами. «Профілактика передозувань», «Соціальний супровід», «Робота в групах самодопомоги», «Гепатити», «Мотиваційне консультування клієнтів» – ось далеко не повний перелік тем, які допомагають створити сприятливе середовище для довгострокової та ефективної відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу. Налагоджена співпраця щодо переадресації ВІЛ-інфікованих між громадськими організаціями для отримання повнішого комплексу послуг. Підтримуємо партнерські стосунки з представниками БФ «Аванте», ЛМГОЦ «Дорога», Львівським центром соціального захисту та реабілітації інвалідів  «Созарін», реабілітаційними центрами, спільно плануємо роботу, проведення різних заходів, які сприяють зменшенню темпів розвитку епідемії ВІЛ/СНІД та дотичних проблем.

Щоб якнайповніше охопити сегмент роботи, працівники БФ «Салюс» здійснюють регулярні виїзди в обласні центри та районні міста. При плануванні виїздів пріоритет надають тим адмінтериторіям, де показник поширеності ВІЛ-інфекції перевищує середній по області. Саме з працівниками виконавчих структур, лікарями, педагогами, соціальними фахівцями Центрів соціальних служб співробітники фонду ведуть дискусію, обговорюють проблему та шукають шляхи зміни епідситуації на краще. Такий напрям роботи є доволі продуктивним. Здійснюючи візит, ми маємо змогу реально оцінити рівень надання послуг ВІЛ-інфікованим у регіонах, виявити проблемні сторони, запросити консультантів, організувати тематичні тренінги на місцях, щоб спільними зусиллями протидіяти поширенню ВІЛ-інфекції.

За час роботи ресурсного центру було видано Довідник організацій, що надають послуги з ВІЛ/СНІД у Львівській, Волинській і Тернопільській областях. У ньому подано інформацію про лікувально-профілактичні заклади, Центри соціальних служб та неурядові ВІЛ-сервісні організації, контакти, описано послуги, які можуть отримати представники уразливих груп та загальне населення.

Для поширення інформації про законодавчу базу, найкращі практики боротьби з ВІЛ/СНІДом, засоби антиретровірусної терапії та нашу тренінгову та щоденну діяльність ми створили Інтернет сторінку http://www.mirts.org.ua/. Для цієї ж мети використовуємо електронну розсилку.

Зважаючи на фактичні показники та тенденції, пріоритетним напрямом для Міжрегіонального ресурсного центру залишається первинна профілактика – інформування про проблему, проведення соціальної роботи із дітьми та молоддю, пропаганда здорового способу життя, формування толерантного ставлення до людей, які живуть із ВІЛ. Сподіваємося, що наша робота принесе користь не одній людині, а, може, й врятує життя!