Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

26.02.2014
Прихисток для дівчат чекає на новосілля

Іноземці українського походження облаштували будинок для соціальної адаптації сільських дітей

Олександра Баландюх

Друзі-журналісти розповіли, що в селі Стоянів Радехівського району іноземці, які мають українське коріння, відкрили центр для дівчат, котрі потерпіли від сексуального насилля. Ця новина мене дуже зацікавила, бо не раз спілкувалася з жінками, які дивом вирвалися зі сексуального рабства. Організацій, де їм надають медичну, психологічну допомогу, в нас не бракує. А ось закладів, де вони могли б отримати хоч на якийсь час дах над головою, обмаль. І ця проблема дуже актуальна, адже полонянки доволі часто не можуть повернутися додому, бо бояться осуду рідних, насмішок сусідів, односельчан. А інколи їм просто нікуди повертатися.

Отож ми з фотокореспондентом поїхали в Стоянів. Хотіли поспілкуватися з мешканками центру, подивитися, в яких умовах вони живуть, розпитати, як відбувається їхня адаптація до нормального життя.

Центр знайшли доволі швидко. Зовні він справді чудовий, таких і в містах небагато, а в селі й поготів. Але нас чекало розчарування: брама зачинена на ключ, і мешканців у ньому, як розповіли нам селяни, ще не було.

Пан Василь, який живе по сусідству і доглядає за будівлею, пояснив: раніше тут був дитячий садок, що належав торфяному заводу. Та завод занепав, а разом з ним і дитячий садок. Тривалий час він стояв занедбаний, а 2006 року приміщення викупили іноземці, за гроші яких провели його повну реконструкцію: добудували третій поверх, замінили вікна, зробили ремонт, встановили котельню. Залишається лише упорядкувати подвіря. Коли відкриють центр і хто в ньому оселиться, пан Василь не знає. Оскільки будівля належить благодійному фонду «Кленовий лист», то порадив звернутися до голови фонду Марії Білас.

«Це приміщення справді є власністю благодійного фонду «Кленовий лист», розповіла нам Марія Ігорівна. Ми плануємо цього року, і що швидше, то краще, відкрити дитячий будинок. Це прихисток для дівчат з неблагополучних родин віком від шести до 18 років, яким потрібна соціальна допомога. Зараз юрист готує відповідні документи. Діти ходитимуть до сільської школи й   повертатимуться сюди, як додому. З ними будуть працювати вихователі, які опікуватимуться ними й допомагатимуть  їм адаптувалися, підготуватися до дорослого життя. Одночасно тут зможе проживати 16-18 дівчаток».

Голова фонду також розповіла, що ініціатива створити такий центр у сільській місцевості належить правлінню фонду. Іноземці  українського походження їздили нашою країною, знайомилися, в яких умовах живуть українці, з якими проблемами стикаються, якої допомоги потребують. І якщо у великих містах є організації, заклади, куди діти, підлітки можуть звернутися по допомогу, то в сільській місцевості їх майже нема, хоча проблеми такі, як і у містян. Ось чому вирішили відкрити його у селі Стоянів.

За словами Марії Ігорівни, є дві закордонні організації, які збирають пожертви й перераховують кошти для облаштування центру. І цього року обовязково відбудеться новосілля.

Будемо з нетерпінням чекати.