Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

02.12.2009
Відчути «Смак життя»

Учасники конкурсу кулінарного мистецтва, присвяченого тематиці ВІЛ/CНІД, сервірували не лише столи, а й… дівчат

До зали Вищого професійного училища ресторанного бізнесу та туризму, де відбувався конкурс кулінарного мистецтва «Смак життя», голодним краще було не заходити. Столи ломилися від страв. Кухарі мали завдання відтворити у кулінарних виробах тему ВІЛ/CНІД. Організував змагання благодійний фонд «Салюс».

Кореспондент “Леополіса” прийшла до зали, коли автори здійснювали останні приготування.

Представник клубу акваріумістів Володимир Крив’як взявся сервірувати... дівчину. Конкурсні страви викладав на тіло своєї подруги, що лежала на столі в одному купальнику. Салати, овочі, м’ясне… «Хотіли вразити нестандартним підходом, на це надихнули східні мотиви, - розповідає кореспондентові «Леополіса» автор. - На сході є традиція поїдання суші з оголеного тіла, ми вирішили її трохи вдосконалити. На тіло виклали три види салатів, рибу фаршировану, м’ясну і овочеву нарізку. Загалом близько шести кілограмів їжі». Дівчині на столі було важко спілкуватися із журналістом. «Навіть дихати складно, – говорить вона. – Боюся, щоб нічого не злетіло. Звуть мене Діана. Друзі запропонували взяти участь у цій акції. Спершу не погоджувалася, але потім подумала: СНІД – серйозна проблема, і, можливо, за допомогою таких нестандартних речей зможемо привернути до неї більше уваги».

На столах було багато здорової їжі: морепродуктів, овочів, фруктів. На вітамінах зробив акцент Ліцей торгівлі та сфери послуг. «Фішка» столу – салат із слив, мандаринів, винограду, яблук, ківі. виклали смакоту у салатницю, зроблену із гарбуза, доповнювала композицію тематична квіткова ікебана, поряд «горіли» солодкі свічечки із банана. «Хотіли показати людям, що найбільшим кайфом є вживання вітамінів», – говорить заступник директора ліцею Анна Хотинецька.

Представниці Новороздільського професійного ліцею Софія Крушельницька та Тетяна Печковська назвали свій стіл «Вогник надії». Окрім вітамінних страв із фруктів та морепродуктів, на столі стояв великий прозорий келих із свічкою, навколо були розкладені фото знаменитостей, що померли від СНІДу.

Учні Вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму Оксана Корінь та Юрій Васильєв створили рай для солодкоїжки. Жодної низькокалорійної їжі, зате безліч тістечок та десертів. Довершила композицію новорічна ялинка: на її виготовлення пішло приблизно вісімдесят тістечок.

«Стіл називається «Смак життя», - говорить автор Оксана Корінь. – Солодке додає життю смаку. Життя надто коротке, щоб втрачати можливість ним посмакувати».

Солодкий стіл Оксани Корінь та Юрія Васильєва (на фото) засмакував журі. Вони отримали перше місце. Друге вибороли новороздільчани Софія Крушельницька та Тетяна Печковська.


Шоколадне фондю з фруктами

Для гостей конкурсу майстер виробничого навчання Вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму Галина Матвєєва провела майстер-клас. Вона показала, як виготовити шоколадне фондю.

«Топиться шоколад, до нього додаємо вершки, трохи апельсинового соку. Фрукти нарізаємо великими шматочками. Запалюємо «фондюшницю» і «пломбуємо» фрукти – кладемо у «фондюшницю» і топимо їх у шоколаді».