Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

25.07.2011
Сьогодні у Львові можна буде безкоштовно перевіритися
У Львові відбудеться акція «С» наша спільна справа в боротьбі за життя Людини». 28 липня світова спільнота відзначатиме Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами В й С. Україна вкотре доєднається до міжнародних акцій, присвячених цій актуальній тематиці. Львів, який своєчасно реагує на зміни і виклики часу, не міг залишитись осторонь цієї проблеми.
У межах акції «С» наша спільна справа в боротьбі за життя Людини», яка відбуватиметься у Львові з 26 до 29 липня, заплановано низку заходів: працюватиме мобільна амбулаторія БФ «САЛЮС» біля пам’ятника Т. Шевченкові на просп. Свободи з 16.00 до 19.00 год.
28 та 29 липня з метою проведення тестування швидкими тестами на гепатити В та С, наданими МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»; проведення тестування усіх охочих на базі дільничних поліклінік за територіальним принципом; широка інформаційно-просвітницька кампанія з метою підвищення обізнаності громадськості щодо розповсюдження, симптомів, методів діагностики та лікування гепатитів В і С (розповсюдження інформаційних брошур, постерів, листівок, розміщення білбордів).
«В міських установах охорони здоров’я, підпорядкованих Львівській міській раді, є 5 лабораторій, де проводиться визначення антитіл гепатиту В і С. Це є перша міська лікарня, третя міська лікарня, міська дитяча клінічна лікарня, де обстежуються діти. Цього року ми відкрили дві нові лабораторії, з більш сучасним обладнанням - друга міська поліклініка на вул. Симоненка і четверта міська поліклініка на Сихові, де розподілено так, що одна поліклініка обслуговує одну частину міста, а інша – другу частину міста. Тому для того, щоб пройти усім охочим таке тестування, потрібно звернутися в свою поліклініку територіальну, здати кров, і ця кров буде доставлена у ці лабораторії, де буде проведено цей аналіз. Крім того, враховуючи що групами ризику є і медичні працівники (хірурги, стоматологи, ендоскопісти, всі, хто працює з хворими, мають контакт з біологічними рідинами організму). Усім медпрацівникам буде запропоновано пройти медичне обстеження, буде створено умови, щоб вони пройшли обстеження, щоб знати свій статус», – повідомив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.
За даними ВООЗ, у наступні 20-30 років світовою загрозою для здоров’я буде не ВІЛ/СНІД, як вважалось раніше, а віруси гепатиту, передусім гепатиту С. Кожний 12-й мешканець планети інфікований гепатитом В чи С. Сьогодні вчені констатують пандемію гепатиту С, яка за своїми масштабами в 5 разів перевищує розповсюдження ВІЛ-інфекції. Близько 350 млн. людей – хронічні носії вірусу гепатиту В, близько 200 млн. інфіковані гепатитом С.
Рівень захворюваності на вірусний гепатит С постійно підвищується, кількість летальних випадків внаслідок ускладнень, спричинених цим захворюванням (цироз та первинний рак печінки) збільшується. За даними експертів, у 2015-2020 роках кількість осіб, що страждають на зазначене захворювання, подвоїться.
Україна належить до держав із середнім рівнем поширення вірусного гепатиту С (інфіковано близько 3 % громадян, що становить приблизно 1170000 осіб). Однак, за результатами вибіркового моніторингу груп ризику, показник інфікування вірусом гепатиту С серед деяких з них (медичні працівники, хворі на онкологічні та нефрологічні захворювання, що потребують гемодіалізу, ВІЛ-інфіковані) досягає 40-60 %, що значно перевищує середні показники у світі. Гостра форма вірусного гепатиту С реєструється з 2003 р. і частота її залишається стабільною - близько 1 тис. випадків на рік.

«Вірус може передатись під час пірсінгу, татуажу, манікюру, педикюру, стоматологічних послуг, інших медичних втручань, пов’язаних з ін’єкціями, переливання крові (гемотрансфузії), хаотичному статевому житті, уразливої поведінки (ін’єкційне споживання наркотиків, тощо)», - наголосила головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я з інфекційних хвороб Леся Королюк.