Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

Благодійний фонд САЛЮС є однією з найпотужніших неурядових неприбуткових  організацій Західної України, що працюють у царині профілактики хвороб та промоції здоров’я. Фонд заснований 1996 року групою лікарів, які, володіючи іноземними мовами, мали можливість стажуватися у клініках, медичних центрах та неурядових організаціях Франції, Австрії, Великої Британії та США, а після повернення намагалися адаптувати отримані закордоном знання та досвід для впровадження інноваційних профілактичних програм в Україні. 

Кредо Благодійного фонду САЛЮС: Salus populi suprema esto   (Хай здоров’я народу найвищим законом буде)

Місія Благодійного фонду САЛЮС: Благодійна діяльність, спрямована на промоцію здоров’я, профілактику хвороб, пропаганду здорового та безпечного способу життя, попередження інфекцій, що передаються статевим шляхом, та ВІЛ серед населення загалом та серед уразливих груп зокрема.

Цілі Благодійного фонду САЛЮС: 1. Привернення уваги громадськості до проблем ВІЛ/СНІД, ІПСШ,  туберкульозу та інших соціально небезпечних хвороб та станів.

2. Сприяння у забезпеченні репродуктивних прав і збереження здоров’я.

3. Сприяння у забезпеченні доступу до висококваліфікованої медичної, соціальної та психологічної допомоги представників  уразливих до ВІЛ груп.

4. Проведення профілактичної діяльності серед населення загалом та серед уразливих груп зокрема.

5. Розбудова організаційної спроможності фонду.

Завдання Благодійного фонду САЛЮС:

1. Правдиво, достовірно, фахово інформувати населення з проблем збереження здоров’я та профілактики хвороб, шляхом проведення просвітницької роботи (тренінги, акції, інформаційні кампанії, тематичні виставки та конкурси, анонсування в ЗМІ).

2. Підтримувати діяльність Кризового центру для осіб, що потрапили у складні життєві обставини (послуги психолога, гінеколога, дерматовенеролога тощо), забезпечувати, за потреби, переадресацію та соціальний супровід в інші НУО, медичні заклади, притулки.

3. Впроваджувати програми, спрямовані на реалізацію репродуктивних прав та на збереження репродуктивного здоров’я.

4. Вдосконалювати аутріч-діяльність з метою наближення інформаційних, медично-діагностичних та соціальних послуг до представників уразливих груп.

5. Здійснювати соціальну мобілізацію спільнот з метою профілактики та раннього виявлення соціально небезпечних хвороб.

6. Проводити адвокаційну діяльність з метою захисту прав уразливих груп населення.

7. Розвивати та популяризувати авторську програму «Мистецтво проти СНІДу».

8. Розробляти і друкувати тематичні інформаційні матеріали (буклети, брошури, плакати, календарі).

9. Проводити тренінгову діяльність серед представників різних соціальних груп (учні, студенти, неформальна молодь, представники уразливих груп, педагоги, психологи, соціальні працівники, правоохоронні органи, медпрацівники). Продовжувати діяльність, спрямовану на підвищення кваліфікації тренерів та на створення нових авторських тренінгів.

За час свого існування Благодійний фонд САЛЮС підтвердив своє членство у:

- МОМ з 2002 року;

- Коаліції ВІЛ-сервісних організацій з 2004 року;

- Мережі організацій центральної та Східної Європи з репродуктивного здоров’я та репродуктивних прав ASTRA з 2005 року;        

- Українській асоціації зменшення шкоди з 2007 року.

З 2001 року фонд входить у мережу Міжнародного фонду TAMPEP. У 2005 році фонд став ініціатором та членом мережі українських НУО «Мережа допомоги».  На початку 2013 року розпочато роботу щодо створення Всеукраїнської коаліції з протидії раку молочної залози, до якої запрошено Благодійний фонд САЛЮС Виконавчий директор фонду є членом Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України.

Благодійний фондом САЛЮС реалізуються проекти, спрямовані на подолання епідемії ВІЛ в Україні, підтримані Міжнародним БФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні». Велика увага приділяється профілактиці ВІЛ та інфекціям, що передаються статевим шляхом. Впроваджуються інформаційно-освітні проекти, які підвищують поінформованість населення, зокрема молоді, про ВІЛ та хвороби, що передаються статевим шляхом, популяризують здоровий та безпечний спосіб життя.

Одна з постійних програм благодійного фонду САЛЮС – «Кризовий центр», у якому надаються кваліфіковані медично-діагностичні та психологічні послуги особам, що опинилися у кризових ситуаціях. Водночас працівники фонду працюють з представниками груп ризику - жінками секс-бізнесу, споживачами ін'єкційних наркотиків, зі звільненими з місць позбавлення волі, безхатченками та дітьми вулиці.

Важливим компонентом діяльності є тренінги. Розроблено п’ять авторських тренінгів, які користуються популярністю серед молоді. Фонд має 12 досвідчених тренерів, серед яких є педагоги, психологи та лікарі.

Започаткована 1997 року авторська програма «Мистецтво проти СНІДу» щорічно здобуває дедалі більше учасників, прихильників та  поціновувачів. Доповіді про мистецьку програму друкувалися у матеріалах Міжнародних конференцій з проблем СНІДу у Барселоні, Дюрбані та Бангкоку, колекція одягу тематики антиСНІД «Поглянь навколо» у 2008 році демонструвалася у Парижі на міжнародному фестивалі соціальних проектів «Solydays».

До своєї діяльності фонд САЛЮС залучає широке коло ініціативних людей, які, після участі у тренінгах, поширюють ідеї здорового способу життя у своєму середовищі та інформують до кого і в який спосіб можна звернутися за допомогою та підтримкою у випадку виникнення проблем. Розгортати та впроваджувати діяльність фонду допомагають партнерські організації, що надають інформаційну та фінансову підтримку. Серед партнерів та друзів фонду є організації з Франції, Великої Британії, Німеччини, Королівства Нідерландів та США. Тривалий час фонд співпрацює з CCFD, Global Fund for Women, Secours Catholique Caritas France, Open Society Institute. Кілька тривалих проектів реалізувалося в рамках програм Європейської комісії. Фонд плідно працює з посольствами та представництвами іноземних країн в Україні – Японії, Королівства Нідерландів, Канади. Британська Рада в Україні із залученням фонду САЛЮС впроваджувала проект, спрямований на протидію торгівлі людьми.

Налагоджена співпраця з органами місцевого самоврядування. За сприяння Львівської міської ради було видано буклети, які використовуються як роздаткові матеріали при проведенні тренінгів для молоді

Фонд має чимало творчих планів на найближчі роки. Співробітники фонду дотримуються думки, що наука про здоровий спосіб життя завжди  є актуальною. Працювати в царині поліпшення здоров’я з метою попередження хвороб, пояснювати та навчати як шанувати та берегти здоров’я, дбати

за генофонд нації - є моральним обов’язком усіх прогресивних людей.

Звіт діяльності БФ Салюс за 2020 рік:
1. Організаційна структура фонду
2. Поступлення коштів
3. Витрати

Звіт діяльності БФ Салюс за 2019 рік:
1. Організаційна структура фонду
2. Поступлення коштів
3. Витрати

Звіт діяльності БФ Салюс за 2018 рік:
1. Організаційна структура фонду
2. Поступлення коштів
3. Витрати

Звіт діяльності БФ Салюс за 2017 рік:
1. Організаційна структура фонду
2. Поступлення коштів
3. Витрати

Звіт діяльності БФ Салюс за 2016 рік:
1. Організаційна структура фонду
2. Поступлення коштів
3. Витрати

Звіт діяльності БФ Салюс за 2015 рік:
1. Організаційна структура фонду
2. Поступлення коштів
3. Витрати

Звіт діяльності БФ Салюс за 2014 рік:
1. Організаційна структура фонду
2. Поступлення коштів
3. Витрати
4. Проекти БФ САЛЮС 2014
5. Опис діяльності 2014

 Звіт діяльності БФ Салюс за 2013 рік:
1. Організаційна структура фонду
2. Поступлення коштів
3. Витрати
4. Цільові групи

Благодійний фонд САЛЮС
п/с 320 Львів, 79000
тел.   032 2379505
E-mail: salus@mail.lviv.ua