У Львівському обласному центрі СНІДу відбулась прес-конференція, присвячена Всесвітньому Дню пам’яті людей, які померли від цієї недуги. Живучи щоденними турботами, ми і не задумуємось, що, хоч на мить відключивши здоровий глузд, задовольнивши інтимні бажання, можна отримати цілий букет хвороб.
Загалом в Україні рівень ВІЛ-інфекції нібито стабілізувався, але якщо вдатися до мови цифр, то він вражає. Згідно з даними офіційної статистики, в Україні у минулому році щодня у 58 осіб встановлювали діагноз ВІЛ-інфекції, у 25-ти осіб -- діагноз СНІД, а 8 помирали від захворювань, зумовлених СНІДом.
У Львівській області, за словами головного лікаря Центру СНІДу М. Служинської, насторожує те, що у більшості пацієнтів недугу виявляють у кінцевій стадії, а це свідчить про зрілість епідемії, запізнілість діагностування. За три місяці 2012 року в області зареєстровано 71 новий випадок ВІЛ-інфекції: 21 випадок становлять споживачі ін’єкційних наркотиків, а у 30 випадках мав місце статевий шлях передачі, який за останні два роки суттєво домінує в області. Це небезпечна тенденція, яка свідчить, що інфекція виходить за рамки представників уразливих груп.
У боротьбі з ВІЛ-інфекцією велике навантаження лягає на громадські організації, які проводять акції, пояснюють, розповідають, застерігають, мотивують обстеження і представників уразливих груп, і громадськість, особливо молодь. Гасло цьогорічних акцій «Час діяти» спонукає обстежитись самому, змотивувати друзів, зберегти своє життя і близьких. Про діяльність Бф Салюс під час прес-коференції розповідала Оксана Кристиняк - керівник Міжрегіонального інформаційно-ресурсного центру з питань ВІЛ/СНІД.