Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

10.03.2013
В Україні планується розширювати доступ до лікування ВІЛ-інфікованих за рахунок державного бюджету

Охоплення та якість програм антиретровірусної терапії мають вирішальний вплив на рівні захворюваності на СНІД і смертності від хвороб, обумовлених СНІДом. Практично доведено, що антиретровірусна терапія є ефективним профілактичним засобом та дозволяє позитивно впливати на зменшення рівня передачі ВІЛ. Про це в ході Регіональної координаційної зустрічі з доступу до лікування повідомила Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна.
Метою зустрічі стало визначення подальшої координації заходів ключових регіональних партнерів з метою виявлення перешкод у питанні доступу до лікування ВІЛ-інфікованих та шляхів їх подолання.
«Позиція держави щодо організації надання АРВ полягає у пошуку шляхів розширення доступу до лікування та поступового збільшення кількості пацієнтів, які отримують життєво необхідну терапію. Підтвердженням тому є результати діяльності у 2012 році, коли доступ до АРТ збільшено вдвічі. Слід відзначити, що 96% препаратів придбані за кошти державного бюджету, а 4% - в рамках програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. На сьогодні ми готові охопити терапією близько 48 тисяч пацієнтів, однак, фактично, отримувати його готові лише 40,3 тис осіб, що свідчить про недостатню роботу напрямку формування прихильності пацієнтів до лікування. Крім того, Держслужбою України соцзахворювань спільно з UNAIDS (Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу) заплановано проведення полісекторальних зустрічей з метою відпрацювання питань збільшення кількості пацієнтів охоплених АРТ, державних закупівель та можливості вітчизняного виробництва антиретровірусних препаратів», - заявила Т.Александріна.
Голова служби також навела приклад дослідження, яке було проведене в Канаді: випадки інфікування ВІЛ знизилися на 50% з початком проведення антиретровірусної терапії. При розширенні АРТ з 2500 до 5000 пацієнтів, кількість нових випадків інфікування, в тому числі  серед споживачів ін’єкційних наркотиків, знизилася приблизно на 50%.
Результатом заходу, організатором якого виступила Міжнародна благодійна організація «Східноєвропейськета Центральноазіатське Об’єднання людей, живуть з ВІЛ», стало створення регіональної консультаційної групи для надання експертизи та технічної підтримки зусиль регіональної спільноти ЛЖВ щодо забезпечення універсального доступу до лікування в країнах регіону.