МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (Альянс) – міжнародний благодійний фонд, який підтримує спільноти та дії спільнот, що мають відіграти повноцінну та ефективну роль у відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД.
Пріоритетами фонду є підтримка громадської ініціативи, спрямованої на зменшення захворюваності на ВІЛ/СНІД серед найбільш уразливих груп населення, розвиток громадської підтримки ВІЛ-позитивних та уразливих до ВІЛ груп, визначення та впровадження зразків найефективнішої відповіді на епідемію.
З 2012 року Альянс реалізує проект «Технічна допомога в сфері MiO та ефективного використання даних» (METIDA). Це п’ятирічний проект, спрямований на вдосконалення процесу прийняття рішень у сфері ВІЛ/СНІДу в Україні, заснованого на доказовості. Проект передбачає посилення співпраці між ключовими партнерами, зміцнення професійного потенціалу персоналу у сфері моніторингу і оцінки, покращення якості даних та підтримки діяльності з проведення досліджень, що забезпечать потребу наявності даних у сфері стратегічної інформації.
Упродовж серпня-вересня 2013 р. планується проведення 5 регіональних тренінгів з питань збору даних в сфері МіО ВІЛ/СНІД.
У 2014 році в рамках проекту МЕТІДА планується підтримати проведення трьох досліджень на регіональному рівні. Упродовж тренінгу учасники зможуть обговорити теми потенційних досліджень на регіональному рівні, а також розпочати розробку заявки на проведення дослідження. Заявки будуть відбиратися на конкурсній основі.
Програма тренінгу розроблена та адаптована у співпраці з Центром співробітництва ВООЗ з дозорного епіднагляду за ВІЛ (Хорватія) та Школою охорони громадського здоров’я ім. А. Штампара у Загребі (Хорватія) і розрахована на 5 днів. Перелік основних питань, що розглядатимуться на тренінгу знаходиться в додатку 1 до даного оголошення.
Мета тренінгу: розвиток дослідницького потенціалу в регіонах шляхом надання базових знань щодо методів досліджень, що використовуються в рамках епідеміологічного нагляду за епідемією ВІЛ/СНІД, формування спільноти фахівців зацікавлених в розвитку досліджень та участі в них на регіональному рівні.
До участі в тренінгу запрошуються:
фахівці зі збору даних регіональних центрів МіО, аспіранти кафедр епідеміології, соціології, статистики, що мають бажання надалі працювати та розвиватись в сфері епідеміологічного моніторингу на ВІЛ/СНІД, фахівці регіональних мереж дослідницьких компаній, епідеміологи та інші фахівці залучені до епідеміологічного нагляду за ВІЛ/СНІД та ко-інфекцією.
За результатами цього конкурсу Проект МЕТІДА планує відібрати учасників для 5 регіональних тренінгів по 20-25 учасників кожен.
Увага! 5-9 серпня пройшов перший тренінг щодо «Особливостей збору даних в рамках проведення досліджень серед груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ». В тренінгу взяло участь 22 представники регіональних державних та неурядових організацій.
Наступні тренінги відбудуться 2-6 вересня в м. Севастопіль, 9-13 та 16-20 вересня в мм. Львів, Севастопіль, Одеса. Деталі щодо місць проведення даних тренінгів буде надано пізніше.
Якщо Ви бажаєте взяти участь у тренінгу, що відбудеться 2-6 вересня у м. Севастопіль, заповніть, будь-ласка аплікаційну форму учасника та надішліть до 19 серпня 2013 року на електронну пошту: Ikonnikova-Skutsenya@aidsalliance.org.ua із зазначенням «На конкурс учасників регіонального тренінгу» у темі повідомлення.
Оголошення та аплікаційну форму можна також знайти та завантажити з веб-сайту Громадського Простору: http://www.civicua.org/grants/view.html?q=2071784