Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

18.06.2014
"Лежачий протест пацієнтів України

Сьогодні близько 50 чоловік влаштували лежачий протест перед входом до будівлі Міністерства фінансів України. Таким чином вони намагалися привернути увагу до того, що десятки тисяч українців помруть вже цього року, якщо Міністерство фінансів не профінансує закупівлю ліків для смертельно хворих українців. Адже щодня в Україні помирає 1607 людей від нестачі ліків.

Саме сьогодні в МінФіні відбувалося засідання представників різних відомств та міністерств, у яких МінФін пропонував забрати кошти та перерозподілити на закупівлю ліків. Серед них були СБУ, Міністерство доходів та зборів України, МВС, Міністерство освіти і науки, Міністерство промислової політики та інші.

Слід нагадати, що у 2014 році МінФін «урізав» кошти на закупівлю ліків для смертельно хворих українців, залишивши лише 20% від необхідної потреби, і це нехтуючи тим фактом, що бюджет рахувався за цінами 2013 року, та не враховуючи 7% ПДВ на ліки, яке було введено у квітні. Це означає, що дефіцит коштів на ліки складає 80%.


«Що таке 20% в людських життях? Це 1 з 5 українців, який зможе вижити. Через недофінансування уже у вересні 22 000 ВІЛ-позитивних українців залишаться без лікування, – стверджує Дмитро Шерембей, голова БФ «Пацієнти України». – Система в Україні побудована таким чином, що чиновник у МінФіні є тим божком, який своїм підписом вирішує, кому жити, а кому помирати, які програми підтримати, а які зменшити. Ми знаємо навіть ім’я цієї персони – Володимир Матвійчук, заступник Міністра фінансів України – керівник апарату, і саме ця людина сьогодні вирішуватиме – перерозподілити кошти, скажімо, з Міністерства доходів та зборів та ремонту приміщень на закупівлю ліків для смертельно хворих українців чи ні».

Своєю акцією активісти також намагалися психологічно натиснути на чиновників, які йшли на зустріч в МінФін. Адже кожному з них доводилося переступати через людські тіла, заходячи в будівлю. Це, на думку активістів, символізувало те, як ці чиновники переступатимуть через людські життя, якщо не погодяться перерозподілити кошти зі своїх відомств та міністерств, щоб врятувати пацієнтів.

«Через недофінансування уже у вересні місяці тисячі ВІЛ-позитивних українців залишаться без лікування, – розповідає Володимир Жовтяк, Голова Координаційної Ради «Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД». – Це катастрофа, якої Україна не знала за останні 10 років, якої не можна допустити. Ми лежатимемо тут стільки, скільки буде потрібно, щоб МінФін почув нас та врятував людей».

За підрахунками пацієнтів та МОЗу, необхідно знайти 4,2 млрд. гривень та перерозподілити на закупівлю ліків, щоб не допустити смертей та катастрофи.