Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), яким заражені 75 млн людей на Землі, з'явився у 20-ті роки минулого століття в Кіншасі, нинішньої столиці Демократичної республіки Конго (ДРК). До такого висновку прийшла міжнародна група вчених під час досліджень у бельгійському університеті Левена та британському Оксфорді, передає Reuters.
Визначити місце виникнення ВІЛ і перший джерело зараження цим вірусом дослідникам вдалося завдяки аналізу послідовності розвитку геному вірусу ВІЛ-1, а також епідеміологічних і географічних даних.
На початку ХХ століття африканський місто Кіншаса, тоді бельгійська колонія, перетворився у великий центр торгівлі, через який пролягали торгові маршрути. Місто таким чином став процвітаючим місцем, куди з'їжджалися з різних країн у пошуках роботи. Матеріальне благополуччя в поєднанні з великими потоками мандрівників стало приводом для розширення і ринку сексуальних послуг. А в боротьбі з іншими захворюваннями місцеві власті робили людям щеплення, використовуючи нестерильні шприци.
Поєднання цих факторів, стверджують вчені, призвело до того, що саме в Кіншасі відбулося перше зараження вірусом, який придбав статус "чуми ХХ століття".
Зазначимо, що Україна - один з лідерів за кількістю хворих на ВІЛ-СНІД в Європі. Нагадаємо, Глобальний фонд для боротьби з ВІЛ/Снідом, туберкульозом і малярією виділить Україні майже 200 млн. доларів.