|
31.03.2015
МОЗ не даватиме шести місяців на ввезення ліків
Раніше такий термін зазначали в тендерних умовах
Міністерство охорони здоров’я планує зменшити терміни поставки ліків під час державних закупівель. «Мені не зрозуміло, як можна щось купувати і давати 180 днів на ввезення. У більшості контрактів, укладених торік і раніше, компаніям надавали 180 днів. Це колосальна кількість. Ми не даватимемо стільки часу на ввезення», — повідомив журналістам на прес-конференції щодо результатів аудиту ефективності державних лікувальних програм міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі. Раніше, за його словами, такий термін зазначали в тендерних умовах.
Як відомо, нещодавно парламент ухвалив закон про закупівлю ліків через міжнародні організації. Проте щоб він запрацював, необхідно ще внести зміни до деяких підзаконних актів. Як повідомив міністр, у квітні почнеться процедура держзакупівлі ліків. У МОЗ розраховують, що так вдасться закупити більший обсяг медичних препаратів. Передовсім через міжнародні організації планують придбати ліки для національних програм з імунізації, лікування ВІЛ/СНІДу, гепатитів та туберкульозу.
У МОЗ хочуть сформувати групу експертів, які працюватимуть над переліком препаратів для закупівель. «Раніше з кожної цільової програми збиралася окрема номенклатурна група, яка й визначала перелік препаратів для закупівлі. Цей процес був непрозорим і розтягнутим у часі. Натомість у міністерстві формується лише одна експертно-технічна група, до якої будуть, за потреби, залучати вузьких спеціалістів для консультацій та громадськість для обговорення. Плануємо зосередитися на 10 експертах, які працюватимуть над усіма програмами», — повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець.
Загалом в Україні діє 8 національних програм та 11 централізованих заходів із лікування різних захворювань. Цього року на їх фінансування з бюджету було надано 4,1 мільярда гривень — майже вдвічі більше, ніж торік. А для забезпечення 1,8 мільйона пацієнтів потрібно понад 8 мільярдів гривень. За словами заступника міністра Альони Терещенко, проведений аудит дав змогу зрозуміти, яка ситуація із забезпеченістю препаратами за різними програмами. «Ми побачили не лише те, скільки потрібно препаратів, а й яку кількість пацієнтів можемо забезпечити. Аудит показав, наскільки на сьогодні є медикаментів за тією чи іншою програмою: кількість флаконів, доз, витратних матеріалів. Є ситуації, коли забезпеченість ліками становить понад 125% , а є коли лише 14,5%», — сказала вона.
Урядовий кур'єр
|