Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

27.05.2015
Близько 20-ти тисяч ВІЛ-інфіковані в Україні без необхідних препаратів – гроші були перераховані, але Україна препарати не отримала
Акцію під стінами Кабміну влаштували активісти на підтримку ВІЛ-інфікованих. Вимагали забезпечити хворих ліками. Кажуть, без необхідних препаратів нині є близько 20-ти тисяч ВІЛ-позитивних осіб. Гроші на медикаменти уряд перерахував ще півроку тому, але виробник їх так і не отримав. Підозрюють, що кошти опинились у посередників. Препаратів для хворих на СНІД залишилося на місяць. Під урядовою будівлею влаштували символічне кладовище. Активісти запевняють, вирішити ситуацію МОЗ не може, тому просять втрутитися прем’єра. Володимир ЖОВТЯК, голова всеукраїнської мережі ВІЛ-інфікованих: "Мы сегодня обращаемся к премьер-министру нашей страны Арсению Петровичу Яценюку: вмешаться лично в процесс выполнения этого контракта и заставить компанию посредника поставить все препараты в полном объеме". Дмитро ШЕРЕМБЕЙ, голова благодійного фонду "Пацієнти України": "Это десятки тысяч жизней. Они не смогли реализовать свое право на лечение в Украине. Министерство здравоохранения не обеспечило этим всем. Ну у них не существует альтернативы пойти в аптеку, у них не существует альтернативы купить эти медикаменты даже на черном рынке. Никакого шанса получить препарат нет". У ситуацію втрутився міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі, який запевнив, що уряд гроші перерахував. Це понад 52,5 мільйони гривень. Прем’єр в свою чергу доручив МВС розслідувати, де ліки і гроші, які за них заплатили. Арсеній Яценюк попросив Арсена Авакова розібратися, чому фірма-посередниця не завезла препарати для ВІЛ-інфікованих і знайти директора компанії і з'ясувати (цитую), "в якому стані заступник міністра охорони здоров'я підписав цей контракт".