Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

29.03.2021
Увага, небезпека використаних голок та шприців!

Хочемо поділитися з громадськістю своїм занепокоєнням стосовно ситуації, що склалася  з програмою обміну шприців. Ця програма відноситься до категорії програм «зменшення шкоди» і спрямована на зменшення ризику інфікування ВІЛ у середовищі людей, що вживають наркотики ін’єкційно. З кінця 2008 року на теренах Львівщини програма реалізувалася благодійним фондом  САЛЮС за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» шляхом   організації щоденних виїздів мобільної амбулаторії та здійсненням обміну шприців та голок.  Важливим фактором її впровадження були безперервність та стабільність.  А у лютому 2021 перерва у наданні послуг сталася через анулювання результатів тендеру, у якому переможцем став БФ САЛЮС – багатолітній надавач цих послуг.  «Простій» програми має прогнозовано негативний вплив – підривається довір’я до аутріч команди, втрачаються користувачі, терпить імідж сама ідея обміну шприців, а що найгірше – у доступних для громадськості місцях масово з’являються    використані шприци та голки.

Уже через місяць після припинення програми наші співробітники  з районних центрів сигналізують про  негативні наслідки. Про це свідчать світлини, отримані  з Самбора. Проте подібна ситуація може скластися  будь-якій точці маршруту мобільної амбулаторії. Адже впродовж дванадцяти! років функціонування  програми, яка діяла постійно, у користувачів виробилася стійка звичка віддавати використані голки та шприци аутріч працівникам мобільної амбулаторії, обмінюючи їх на нові.

З лютого 2021 послуги з профілактики ВІЛ у середовищі людей, що вживають наркотики ін’єкційно, припинились,  що, в свою чергу,  привело до неможливості отримання клієнтами проекту стерильних шприців та здачі для утилізації використаних шприців та голок.

На даний момент Львівська область уже другий місяць не забезпечена послугами з профілактики ВІЛ/СНІДу в рамках програми «зменшення шкоди».