Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

18.11.2014
У Львові щороку близько 450 пацієнтів із ВІЛ стають на облік у центр профілактики та боротьби зі СНІДом

 

likar.info
фото: likar.info
Стартує інформаційна кампанії «Не дай СНІДу шанс», у рамках якої відбудеться низка соціальних акцій

Боротьба із ВІЛ є пріоритетним напрямком роботи, наголосив Андрій Голдун, заступник начальника медичного управління департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. Адже попри всі зусилля, ВІЛ усе ще залишається прогресуючим вірусом, який розширює свій сектор впливу. «Якщо раніше вважали, що ця інфекція стосується лише маргінальної частини суспільства, то нині бачимо, що ВІЛ-інфіковані є і в соціально благополучних сім’ях. Тому, вважаємо, що дієвим методом профілактики є знання. Будь-які акції, спрямовані на інформування населення, проходження тестування на ВІЛ – крок до позитивного результату в нашій боротьбі», – говорить Андрій Голдун.



Згідно даних ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», за шість місяців цього року в Україні зареєстровано 10 387випадків ВІЛ-інфекції, що на 3,1% більше, ніж аналогічний період минулого року.
«Можу сказати, що ми не спостерігаємо якихось особливих тенденцій розвитку ВІЛ на території міста Львова та Львівської області порівняно з іншими регіонами України. Щороку на облік добровільно стають 400-450 нових пацієнтів, а виявляємо близько 1000», – говорить Мар’яна Служинська, головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Медик зауважує, що на сьогодні існує тенденція до зміни форми, якою відбувається передання та поширення вірусу. «Якщо раніше більшість людей, які мали ВІЛ, – це були споживачі ін’єкційних наркотиків, то нині все більше способів передачі зафіксовано від людей, які мають гетеросексуальні статеві контакти. Проблема в тому, що статевий спосіб передачі відкриває шлях для поширення ВІЛ серед абсолютно соціально адаптованих людей. Тобто, у зоні ризику – кожен, а не лише споживачі наркотиків», – говорить Мар’яна Служинська.

Одним із ефективних способів протидії поширення ВІЛ є проведення інформаційних соціальних акцій, які поглиблюють знання людей про інфекцію, стимулюють до проходження тестування та розповідають про способи захисту та профілактики.
«Наша робота спрямована не лише на інформування про проблему ВІЛ, а й на подолання проявів дискримінації до ВІЛ-інфікованих, формування толерантного ставлення. Ми використовуємо різні форми: відео-лекторії, презентації, лекції, театральні постановки. Шукаємо цікавий формат для молоді. Інший напрямок роботи – робота із хворими на ВІЛ, аби вони також розуміли свою відповідальність перед родиною та суспільством. Такими інформаційними акціями ми вже охопили понад 1000 людей», – розповіла Оксана Рубай, начальник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Львова.
Також у Львові діє одна із найуспішніших програм профілактики ВІЛ – це профілактика від матері до дитини. Якщо раніше відсоток передання ВІЛ-інфекції від матері до дитини становив 30%, на сьогодні – менше 1%. «Вагітним жінкам, хворим на ВІЛ, надається дуже кваліфіковане лікування під час вагітності, пологи приймаються з мінімізуванням ризику передачі інфекції, також вони забезпечуються безкоштовними молочними сумішами, – говорить Мар’яна Служинська, головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Для привернення уваги до проблеми ВІЛ-інфекції у Львові пройде низка соціальних акцій.

22 листопада (14.00-18.00) на території ТРЦ «Кінг Крос Леополіс» («Ашан») відбудеться безкоштовне та анонімне консультування і тестування на ВІЛ медичними фахівцями Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

1 грудня до Всесвітнього дня боротьби із СНІдом у «Музеї ідей» пройде мистецька інсталяція, організована Благодійним фондом «Салюс». Різножанрові мистецькі твори, представлені на заході, стануть відображенням проблем, породжених ВІЛ-інфекцією, СНІДом, дискримінацією та стигматизацією ВІЛ-інфікованих.

Інна Наливайко